сряда, 12 февруари, 2025 година.

Никола Рахнев от фондация Гората.бг започна кампания в помощ на пострадалите от наводненията в Испания.

Само за ден са осигурени няколко хиляди спасителни одеяла, работни ръкавици, гумени ботуши, кофи и лопати, съобщи за БНР Никола Рахнев: „Водим разговори дори за лекарства български, парацетамол например да изпратим, координираме транспорт“, отбеляза той.

Пратката с помощи за Испания ще бъде приета от българския консул във Валенсия. Работи се съвместно с Гражданската защита на Испания.

„Не събираме по никакъв нито средства, нито предметни дарения. Финансирам една част лично, друга част от суми и неща, които бяхме събрали преди в фондация Гората.бг“Никола Рахнев съобщи, че към момента нямат нужда от повече помощ, но за всеки, който е съпричастен с каузата и с други каузи на фондацията, може да следи дейността на Гората.бг в социалните мрежи:

„Продължаваме с нашите каузи. Тази година ще достигнем 5 милиона засадени дървета. Така че – следете ни, помагайте тук в България, да засаждаме повече дървета. Предстои ни нещо за опожарените гори, което ще стартираме съвсем скоро и ще обявим„, каза Рахнев.